تهیه نقشه جهت ارائه به شهرداری

تهیه نقشه جهت ارائه به شهرداری

تهیه نقشه یو تی ام برای شهرداری توسط کارشناس رسمی دادگستری با دقت بالایی تهیه می شود. برای مناطقی که دارای شیب می باشد. و املاک آن با گذرهای اطراف اختلاف ارتفاع دارند نقشه یو تی ام برای این املاک با کد ارتفاعی تهیه می شود.

تهیه نقشه جهت ارائه به شهرداری برای زمین های شیبدار با کد ارتفاعی

نقشه های یو تی ام برای املاکی که دارای شیب نمی باشند. به صورت مسطحاتی تهیه می شود و دو بعدی می باشد. اما برای املاکی که دارای شیب می باشند، باید نقاط ارتفاعی نیز تهیه شود. به نوعی نقشه یو تی ام برای املاک شیب دار به صورت سه بعدی تهیه می شود. برای تهیه نقشه یو تی ام برای ملک،مالک باید به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کند.

در زمانی که کارشناس مختصات ملک را برداشت می کند. از او در خواست شود که نقاط ارتفاعی را نیز برداشت کند. چون تجهیزات و دستگاه های نقشه برداری در آن زمان در محل ملک آماده می باشد. وقت و هزینه کمتری برای تهیه آن صرف می شود. در زمانی که در ملکی قرار است ساخت و سازی انجام شود. این ملک در منطقه ای قرار دارد که دارای شیب می باشد زمانی که به شهرداری،برای اخذ جواز ساخت و ساز مراجعه می شود. مالک موظف به تهیه نقشه یو تی ام و همچنین نقشه ارتفاعی ملک می شود.

نقشه های یو تی ام برای تعیین موقعیت ملک می باشند. قبل از انجام ساخت و ساز باید تهیه شوند. تا موقعیت ملک مشخص شده و بنایی که قرار است ساخته شود. دقیقا روی عرصه ملک قرار گیرد و به حدود املاک مجاور تجاوز نکند. همچنین تهیه نقشه ارتفاعی برای املاک شیبدار بسیار اساسی می باشد. زیرا در صورت در نظر نگرفتن ارتفاع منطقه آپارتمان به صورت نادرست ساخته می شود. و سازنده با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد.

تهیه نقشه جهت ارائه به شهرداری برای زمین های شیبدار با کد ارتفاعی

تهیه نقشه جهت ارائه به شهرداری برای زمین های شیبدار با کد ارتفاعی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما