انجام تفکیک اراضی کشاورزی

انجام تفکیک اراضی کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفکیک اراضی به منظور جدا سازی اراضی انجام می شود. انجام این کار در حیطه تخصص کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می باشد. کارشناسان رسمی دادگستری تجربه و تخصص این کار را دارند. و تفکیک و افراز را با دقت بالایی انجام می دهند.

انجام تفکیک اراضی کشاورزی و افراز اراضی

در واقع تفکیک و افراز از نظر ماهیت و حقوقی تفاوت هایی با هم دارد. تفکیک برای اموال مشاع و غیر مشاع انجام می شود. یعنی تعیین سهم هر شریک از مال مشاع. اما افراز به معنای خروج سهم مشاعی از مال مشاع و اذن به مالک در این زمینه می باشد. در برخی از موارد به خاطر شراکتی و مشاع بودن ملک ممکن است اختلافاتی بین شرکا به وجود بیاید.

در این صورت برای حل اختلافات باید عملیات تفکیک یا افراز برای ملک انجام شود. و ملک از حالت شراکتی خارج شود. در این صورت برای هر قسمت سندی جداگانه صادر می شود. همیشه انجام افراز به دلیل اختلافات بین شرکا می باشد.

اگر شرکا بین تقسیم ملک مشاعی توافق نکنند، افراز انجام خواهد شد. در صورتی که برای انجام تفکیک حتما نباید اختلافی بین شرکا وجود داشته باشد و معمولا به صورت توافقی می باشد. انجام تفکیک در موارد بسیاری به کار می رود. از جمله  موارد مورد استفاده از تفکیک زمانی می باشد. که مالک ساخت و سازی در ملک خود انجام داده است. زمانی که مالک پس از پایان کار می خواهد برای هر واحد سند جداگانه اخذ نماید، در این صورت از طرف نظام مهندسی یک کارشناس رسمی دادگستری برای انجام تفکیک انتخاب می شود. کارشناس مساحت و ابعاد تمام واحدها را به طور دقیق محاسبه می کند.در نهایت نقشه تفکیکی را تهیه و مهر و امضا می کند. برای هر واحد سند تک برگ صادر می شود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما