یافتن پلاک ثبتی روی نقشه

یافتن پلاک ثبتی روی نقشه

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

زمانی که آدرس ملک نا معلوم باشد و یا ملک حدود اربعه نا مشخصی داشته باشد. لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک را میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. این متخصص از اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک استفاده خواهد کرد. و در نتیجه آدرس و حدود اربعه ملک معلوم می شود.

جانمایی پلاک ثبتی

برای اینکه بتوان موقعیت دقیق ملک و سند را روی زمین پیاده سازی نمود. لازم است بر روی  نقشه های قدیمی و جدید جانمایی نمود. در واقع نقشه های قدیمی دو نوع می باشند. اول نقشه ثبتی ملک می باشد. که کروکی قدیمی از ملک می باشد. و دیگری نقشه هوایی پلاک ثبتی می باشد.

در نتیجه برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک و یافتن پلاک ثبتی بر روی نقشه ثبتی لازم است به یک فرد متخصص و با تجربه مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که از عهده انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک بر می آید. این متخصص ابتدا اسناد و مدارک قدیمی را جمع آوری خواهد کرد. و در ادامه بعد از بررسی تمامی مدارک سپس نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود.

با یافتن پلاک ثبتی ملک بر وری نقشه ثبتی ملک در نتیجه حدود اربعه ملک مشخص می شود. و با جانمای نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم میشود. در ادامه نقشه برداری از ملک انجام میشود. برای انجام نقشه برداری وتهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده میشود و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود با تهیه این نقشه در نتیجه مساحت ، ابعاد و موقعیت ملک معلوم میشود. با ارائه این نقشه به اداره ثبت اسناد امکان اخذ سند تک برگ نیز وجود خواهد داشت.

جانمایی پلاک ثبتی

جانمایی پلاک ثبتی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما