پلاک زمین کشاورزی

پلاک زمین کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اراضی کشاوری مساحت بالایی دارند. و ممکن است حدود اربعه آن نا معلوم باشد. و در نتیجه برای اخذ سند تک برگ برای این املاک انجام جانمایی پلاک ثبتی و سپس تهیه نقشه یو تی ام ضروری میباشد. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی میتوان. به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به بانک اطلاعات ثبتی دسترسی دارد. و در نتیجه میتواند این عملیات را در کمترین زمان ممکن به دست بیاورد.

جانمایی پلاک ثبتی

به منظور اخذ سند تک برگ برای اراضی زراعی از آنجایی که مساحت اراضی بالا میباشد. در نتیجه لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. و حدود ثبتی ملک معلوم شود. انجام این عملیات با توجه به پلاک زمین کشاورزی انجام می شود.

سپس نقشه یو تی ام تهیه شود. و به عنوان مدرکی به اداره ثبت اسناد ارائه شود. با تهیه نقشه یو تی ام در نتیجه مساحت، موقعیت و ابعاد ملک معلوم می شود.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی اراضی کشاورزی لازم است. به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی تجربه کافی در انجام این عملیات را دارد. برای انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی اسناد و مدارک قدیمی ملک گرد آوری می شود. در نتیجه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی منطقه استخراج خواهد شد. و کارشناس حدود ثبتی ملک را تشخیص خواهد داد. و بر روی زمین مشخص و نشانه گذاری خواهد کرد.

سپس مختصات یو تی ام ملک با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه که دقت سانتی متری دارد برداشت می شود و در ادامه با ترسیم نقشه یو تی ام با نرم افزاری همانند اتوکد انجام میشود. این نقشه مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود تا بتوان سند تک برگ که امنیت و دقت بالایی دارد را اخذ کرد و همچنین حدود اربعه ملک بر روی زمین نشانه گذاری میشود.

جانمایی پلاک ثبتی

جانمایی پلاک ثبتی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما