پلاک ثبتی اصلی و فرعی

پلاک ثبتی اصلی و فرعی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

از جمله مواقعی که لازم است در نتیجه حانمایی پلاک ثبتی انجام شود. زمانی است که آدرس ملک بر روی زمین نا معلوم باشد. و یا ملک حدود اربعه نا مشخصی بر روی زمین داشته باشد. برای انجام جانمایی ملک از اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک استفاده می شود. و انجام این عملیات را می توان. به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

روش انجام جانمایی پلاک ثبتی

برخی از املاک به دلایل مختلف از جمله مهاجرت مالک آدرس نا معلومی خواهد داشت. و مالک نمی تواند به ادرس ملک پی ببرد. به این املاک گمشده می گویند. یافتن آدرس ملک گمشده به کمک سند قدیمی ملک ممکن نیست. و لازم است به کمک پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک انجام شود. در واقع برای یافتن آدرس ملک گمشده لازم است. جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. برای انجام این عملیات به یک فرد متخصص مراجعه نمود. که به بانک اطلاعات ثبتی دسترسی داشته باشد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند. اقدامات لازم را برای یافتن آدرس ملک گمشده انجام دهد.

برای جانمایی پلاک ثبتی علاوه بر اینکه باید مدارکی مانند سند دفترچه ای، بنچاق، قولنامه در اختیار کارشناس قرار داده شود. کارشناس نیز مدارک ثبتی ملک را نیز استخراج خواهد کرد. این مرحله دو هفته طول می کشد. و پس از اینکه کارشناس بررسی های لازم را انجام داد. سپس جانمایی پلاک ثبتی را از روی نقشه های ثبتی انجام می دهد. و سپس قطعه ملک مشخص خواهد شد. پس از مشخص شدن حدود اربعه عرصه ملک، نقشه یو تی ام ملک نیز تهیه می گردد. و با استفاده از آن می توان سند تک برگ اخذ کرد. همچنین عملیات جانمایی پلاک ثبتی برای املاکی که فاقد دیوار کشی و مرز مشخص می باشد قابل انجام است.

روش انجام جانمایی پلاک ثبتی

روش انجام جانمایی پلاک ثبتی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما