هزینه نقشه برداری زمین مسکونی

هزینه نقشه برداری زمین مسکونی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به طور کلی ممکن است. ادارات و سازمان های مختلف نقشه یو تی ام را از افراد در خواست کنند. در واقع اداره ثبت اسناد، شهرداری، اداره منابع طبیعی و .. تهیه این نقشه را ممکن است در خواست نمایند. برای تهیه نقشه یو تی ام میبایست با دقت بالا نقشه برداری زمین مسکونی انجام شود. در نتیجه میتوان برای تهیه نقشه یو تی ام به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا

با تهیه نقشه یو تی ام ابعاد، مساحت، موقعیت ملک حاصل می شود. و این نقشه از جانب سازمان ها و ادارات مختلف در خواست می شود.

هزینه نقشه برداری زمین مسکونی بر طبق تعرفه تعییین می شود. و انجام آن را لازم است به یک فرد متخصص سپرد. افراد غیر متخصص هزینه پایین تری برای انجام نقشه برداری زمینی مسکونی در یافت می کنند. اما نقشه تهیه شده توسط اشخاص غیر متخصص دقت و کیفیت پایینی خواهد داشت. و در نتیجه مورد قبول ادارات قرار نخواهد گرفت. انجام نقشه برداری زمین مسکونی را میتوان به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. این متخصص برای تهیه این نقشه از روش ها و تجهیزات دقیقی بهره خواهد برد.

این متخصص ابتدا برداشت زمینی را انجام خواهد داد. و در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. برای انجام برداشت زمینی از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و مختصات یو تی ام کنج ها برداشت می شود. در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به ادارات مختلف ملکی خواهد بود. هزینه نقشه برداری زمین مسکونی و زراعی بر طبق تعرفه سازمان نقشه برداری تعیین می شود.

تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا

تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما