نقشه هوایی زنده

نقشه هوایی زنده

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تهیه نقشه هوایی زمانی انجام می شود. که اشخاص بخواهند به اطلاعاتی از ملک در سالیان گذشته پی ببرند. در واقع ممکن است اختلافات ملکی به وجود آید. در نتیجه تهیه تامین دلیل برای ارائه به مراجع قضایی ضروری خواهد بود. تهیه نقشه هوایی به جهت تهیه تامین دلیل را می توان به یک فرد متخصص و با تجربه همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

تهیه نقشه هوایی

به طور کلی عکس هوایی از طریق هواپیما و همچنین ماهواره ها از روی سطح زمین برداشت می گردد. و به صورت آرشیوی حفظ و نگهداری می شود. با تفسیر عکس هوایی می توان به اطلاعاتی دست یافت. و با استفاده از این اطلاعات بسیاری از مسائل را حل نمود.

یکی از موارد استفاده عکس هوایی و نقشه هوایی زنده زمانی است که اراضی برخی از اشخاص توسط دولت ملی اعلام گردد. در واقع اراضی ملی به زمینی گفته می شود که سابقه احیا در آن وجود ندارد و اراضی شکل طبیعی خود را حفظ کرده است در نتیجه برای حفظ مالکیت اراضی لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی شود و در صورتی که مشخص شود در اراضی سابقه احیا وجود دارد یک گزارش از تفسیر عکس هوایی برای ارائه به مراجع قضایی آماده می شود.

برای تهیه نقشه هوایی زنده به جهت تهیه تامین دلیل و انجام تفسیر عکس هوایی میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

این متخصص ابتدا عکس هوایی قدیمی را تهیه و سپس تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام میشود برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده می شود و در ادامه اطلاعات لازم از عکس هوایی به دست می آید و گزارش تفسیر عکس هوایی به عنوان مدرکی قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود تا در نتیجه اراضی از لیست اراضی ملی خارج شود.

تهیه نقشه هوایی

تهیه نقشه هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما