نقشه برداری زمین کشاورزی

نقشه برداری زمین کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اداره ثبت اسناد، اداره منابع طبیعی، مراجع قضایی و .. از جمله اداراتی اند. که نقشه یو تی ام از اراضی را ممکن است درخواست کنند. تهیه نقشه یو تی ام را میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی زراعی

نقشه یو تی ام از اراضی کشاورزی از جانب اداراتی همچون اداره ثبت اسناد مورد در خواست قرار می گیرد. برای انجام نقشه برداری از زمین کشاورزی و تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام نقشه برداری زمین کشاورزی از تجهیزات و نرم افزار های دقیقی بهره خواهد برد. و نقشه یو تی ام را با کیفیت بالا تهیه می گردد.

به جهت تهیه نقشه یو تی ام از زمین کشاورزی کارشناس به اراضی مراجعه خواهد کرد. و در نتیجه بعد از بررسی اراضی دو حالت وجود دارد. اول اینکه ممکن است حدود اربعه اراضی معلوم باشد. در این صورت با مشخص بودن حدود اربعه نقشه برداری از اراضی بدون مشکلی انجام می شود. اما از آنجایی که اراضی زراعی مساحت بالایی دارد. در نتیجه ممکن است این حدود بر رو زمین نا معلوم باشد.

در نتیجه به جهت تهیه نقشه یو تی ام می بایست جانمایی پلاک ثبتی انجام شود تا حدود ثبتی ملک با دقت بالا معلوم گردد. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی از اسناد و مدارک قدیمی ملک استفاده می شود در ادامه بعد از بررسی اسناد قدیمی سپس نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود و با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. سپس نقشه برداری از ملک آغاز می شود و نقشه یو تی ام ملک تهیه می گردد. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و نقشه تهیه شده مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی زراعی

تهیه نقشه یو تی ام اراضی زراعی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما