قیمت تفکیک زمین نقشه برداری

قیمت تفکیک زمین نقشه برداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به جهت تقسیم اراضی به قطعات کوچک تر لازم است تفکیک اراضی انجام شود. این عملیات برای اراضی مشاعی و غیر مشاعی قابل انجام است. تفکیک زمین با انجام نقشه برداری دقیق از اراضی ممکن می باشد. به جهت انجام تفکیک زمین ابتدا نقشه یو تی ام از اراضی تهیه می شود. بعد از تهیه نقشه یو تی ام در ادامه طرح تفکیکی بر روی نقشه تهیه شده ترسیم می شود. و نقشه تفکیکی اراضی تهیه می شود. برای انجام تفکیک اراضی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. و برای تعیین قیمت تفکیک زمین نقشه برداری باید به این کارشناسان مراجعه نمود.

نحوه تفکیک اراضی

در صورتی که افراد قصد تقسیم و تجزیه اراضی خود را داشته باشند. در نتیجه می بایست تفکیک زمین انجام شود. تفکیک زمین بر طبق ضوابط قانونی ممکن می باشد. برای مثال تفکیک اراضی آبی کمتر از 10 هکتار ممنوع می باشد. انجام تفکیک اراضی را می توان به یک فرد متخصص سپرد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی میتواند به خوبی از عهده انجام تفکیک اراضی بر بیاید.

برای انجام تفکیک اراضی ابتدا نقشه یو تی ام را تهیه خواهد کرد. برای تهیه نقشه یو تی ام این متخصص از تجهیزات دقیق و مخصوصی بهره خواهد گرفت .و با دقت بالا برداشت خود را از کنج های ملک انجام خواهد داد. و در نتیجه مختصات یو تی م کنج ها آشکار می گردد. سپس نقشه یو تی ام ملک طبق اطلاعات برداشتی ترسیم می گردد. سپس طرح تفکیکی بر روی نقشه یو تی ام ملک ترسیم میگردد سپس این نقشه بر روی زمین جانمایی می گردد سپس با گچ نشانه گذاری می شود. با انجام تفکیک اراضی امکان دیوار کشی اراضی و همچنین اخذ سند مجزا برای هر قطعه وجود خواهد داشت. قیمت انجام تفکیک زمین و انجام نقشه برداری دقیق از اراضی طبق تعرفه محاسبه می شود.

نحوه تفکیک اراضی

نحوه تفکیک اراضی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما