عکس هوایی ایران

عکس هوایی ایران

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

عکس هوایی در کشورمان توسط سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیا اخذ می شود. در واقع با انجام تفسیر عکس هوایی اطلاعاتی از عکس هوایی خام حاصل می شود. که کمک بسیاری به ما می کند از جمله کاربرد های تفسیر عکس هوایی تهیه تامین دلیل می باشد. به جهت انجام تفسیر عکس هوایی مراجعه به فرد متخصص و با تجربه ای همانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ضروری می باشد.

تفسیر عکس هوایی با استریوسکوپ

برخی افراد به دلیل مشخص نبودن حدودشان ممکن است به اختلافاتی بر بخورند. معمولا اراضی کشاورزی دچار این مشکل می شوند. زیرا این اراضی مساحت بزرگی دارند. و معمولا مرز مشخصی ندارند. بنابراین با توجه به قیمت قابل توجه هر متر از اراضی این اختلافات به مراجع قضایی کشیده می شود. تا در نتیجه با ارائه تامین دلیلی اختلافات به وجود آمده حل شود. برای حل اختلافات باید مدارکی فراهم شود. که حدود اراضی را مشخص کند. این امر با تفسیر عکس های هوایی توسط یک متخصص ممکن می باشد.

عکس هوایی ایران توسط سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیا کشور اخذ می شود. در واقع این سازمان ها عکس هوایی را با استفاده از هواپیما و همچنین دوربین های مخصوص اخذ می کنند. و در نتیجه به صورت آرشیوی از عکس هوایی نگهداری می کنند. برای انجام تفسیر عکس هوایی از روش ها و تجهیزات دقیق و تخصصی  استفاده می شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی متخصصی است. که از عهده انجام تفسیر عکس هوایی بر می آید این متخصص برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده خواهد کرد و با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی را انجام خواهد داد و در نتیجه اطلاعات از عکس هوایی به دست می آید. در ادامه با یافتن این اطلاعات از عکس هوایی گزارشی کارشناسانه تهیه می شود.

تفسیر عکس هوایی با استریوسکوپ

تفسیر عکس هوایی با استریوسکوپ

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما