جانمایی UTM با توجه به سند قدیمی منگوله دار

جانمایی UTM با توجه به سند قدیمی منگوله دار

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

جانمایی UTM با توجه به سند قدیمی منگوله دار با این هدف انجام میشود. تا حدود اربعه ملکی که دیوار کشی نا معلومی بر روی زمین دارد معلوم شود. در واقع به دلایلی ممکن است حدود اربعه ملک نا معلوم شود. در نتیجه لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. انجام این عملیات میتوان به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

تهیه نقشه جانمایی پلاک ثبتی

جانمایی پلاک ثبتی عملیاتی است. که برای معلوم نمودن آدرس ملک گمشده و همچنین برای معلوم نمودن حدود اربعه ملک با دیوارکشی نا معلوم انجام میشود.

برای انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی ابتدا لازم است اسناد قدیمی و ثبتی ملک جمع آوری گردد. اسناد قدیمی ملک شامل سند شاهنشاهی، قولنامه، بنچاق، سند مادر و .. می باشد و هر چه این اسناد کامل تر باشد روند انجام این عملیات سریع تر پیش میرود.

بعد از جمع آوری و بررسی اسناد قدیمی موجود در ادامه اسناد و نقشه ثبتی ملک استخراج میگردد. در ادامه جانمایی نقشه ثبتی بر روی زمین انجام میگیرد و در نتیجه حدود اربعه ملک روی زمین مشخص می شود.

در ادامه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی تهیه می گردد برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده میشود و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود. این نقشه مدرکی است که نشان میدهد که پلاک ثبتی به کدام قطعه از زمین تعلق دارد و مشخصات فنی ملک معلوم میشود. با استفاده از این نقشه می توان اقدامات لازم را برای اخذ سند تک برگ انجام داد در واقع برای اخذ سند تک برگ لازم است مدارکی را ارائه داد یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است که اطلاعات فنی ملک را معلوم میکند.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما