تهیه نقشه UTM ثبتی

تهیه نقشه UTM ثبتی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اگر مالک بخواهد سند تک برگ برای ملک اخذ کند باید درخواستی به اداره ثبت بدهد. اداره ثبت برای صدور سند تک برگ مدارکی را از مالک درخواست می کند. که مالک موظف است این مدارک را تهیه کند. و به اداره ثبت ارائه دهد. در واقع یکی از این مدارک مهم نقشه یو تی ام می باشد. که مالک باید آن را به اداره ثبت ارائه دهد.

تهیه نقشه UTM ثبتی و اخذ سند تک برگ

در واقع یکی از مدارکی که باید برای اخذ سند تک برگ تهیه شود نقشه یو تی ام می باشد. نقشه یو تی ام یک نقشه بر اساس یک سیستم مختصات جهانی می باشد. که در آن هر نقطه ای دارای مختصات منحصر به فرد خود بر روی کره زمین می باشد،اگر برای انجام تهیه نقشه یو تی ام به یک شخص غیرمتخصص مراجعه کنید. چون تخصص لازم را برای این کار ندارد پس این کار را با دقت پایین انجام می دهد. و نمی تواند موقعیت ملک شما را با مختصات درست و دقیق بدست بیاورد. ممکن است ملک شما به املاک مجاور تجاوز کند و یا ملک شما را کوچکتر از آن چه که هست تعیین موقعیت کند.

با توجه به ارزش بسیار زیاد زمین، شما دچار خسارت و یا اختلافاتی بر سر زمین خواهید شد. شما مجبور می شوید دوباره به یک شخص متخصص که کارشناس رسمی دادگستری  می باشد، مراجعه کنید. کارشناس برای تهیه نقشه یو تی ام با تجهیزات نقشه برداری گوشه های ملک را برداشت مختصات می کند و سپس این مختصات رابه سیستم مختصات یو تی ام منتقل می کند و در نهایت نقشه utm ملک را تهیه و ترسیم می کند. در نتیجه نقشه یو تی ام با مهر و امضا کارشناس به اداره ثبت ارجاع داده می شود تا برای ملک سند تک برگ صادر شود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما