تهیه نقشه هوایی برای پلاک ثبتی املاک دارای سندهای قدیمی

تهیه نقشه هوایی برای پلاک ثبتی املاک دارای سندهای قدیمی از عهده یک فرد متخصص بر می آید و در واقع ممکن است ملکی به دلایلی آدرسش نا معلوم شود. به این املاک با آدرس نا معلوم ملک گمشده می گویند. برای یافتن آدرس ملک گمشده لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود.

رادین 09129277534 و 02166398316 کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و امور ثبتی

تهیه نقشه هوایی برای پلاک ثبتی املاک دارای سندهای قدیمی

به طور کلی برخی از افراد ملک خود را سالیان سال به دلایل مختلف رها می کنند. این املاک قدیمی پس از گذشت سال ها موقعیت نامعلومی خواهند داشت در نتیجه امکان یافتن آدرس ملک برای مالک وجود نخواهد داشت. به این املاک با آدرس نا معلوم، ملک گمشده میگویند.

از آنجایی که املاک گمشده دارای سند قدیمی میباشند در نتیجه یافتن آدرس ملک با استفاده از این اسناد برای افراد ممکن نیست. برای اینکه بتوان آدرس ملک گمشده را پیدا کرد لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. برای انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی میبایست به یک فرد متخصص و با تجربه همانند کارشناس رسمی دادگستری مراجعه نمود.

این فرد متخصص برای انجام این عملیات ابتدا تمامی مدارک موجود قدیمی و مدارک ثبتی را جمع آوری خواهد کرد. سپس نقشه ثبتی ملک استخراج می گردد و در ادامه با جانمایی آن بر روی زمین حدود و آدرس ملک مشخص می شود. در ادامه نقشه برداری از ملک آغاز میشود.

برای انجام نقشه برداری از ملک از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده میشود و بعد از انجام برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام با نرم افزاری همانند اتوکد انجام میشود. این نقشه مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود. در واقع برای اخذ سند تک برگ میبایست نقشه یو تی ام به همراه مدارک حقوقی به اداره ثبت ارائه شود.

مطالب مرتبط

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما