تهیه تامین دلیل قیمت ملک

تهیه تامین دلیل قیمت ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تهیه تامین دلیل قیمت ملک با این هدف انجام میشود تا در نتیجه قیمت واقعی ملک معلوم گردد. این تامین دلیل ممکن است از طرف بانک یا اداره مهاجرت درخواست شود. در نتیجه برای تعیین قیمت ملک لازم است. به یک فرد مورد اعتماد و دارای صلاحیت مراجعه کرد. یکی از یان متخصصین کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی میباشد.

ارزیابی ملک

یکی از مواقعی که لازم است ارزیابی قیمت ملک انجام شود زمانی است که افراد قصد مهاجرت را داشته باشند در نتیجه میبایست دارایی فرد بر آورد قیمت شود.

برای تعیین قیمت اصولی ملک لازم است به یک فرد متخصص مراجعه نمود کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است. که میتواند قیمت واقعی ملک را بر آورد کند. برای تعیین قیمت ملک عوامل مختلفی در نظر گرفته میشود. و بررسی میشود در واقع کارشناس با توجه به  عمر بنا، امکانات ملک، دسترسی به ملک، ابعاد  و مساحت وضع موجود و ابعاد و مساحت بنا، مصالح به کار رفته در ملک و … ارزیابی ملک را انجام خواهد داد.

از آنجایی که مساحت وابعاد ملک بر قیمت گذاری ملک تاثیر میگذارد. در نتیجه لازم است این اطلاعات با دقت بالا معلوم باشد. اگر که سند ملک تک برگ باشد این اطلاعات معلوم است. اما در صورتی که سند ملک قدیمی باشد در نتیجه لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده میشود و مختصات یو تی ام کنج ها برداشت میشود و سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود با تهیه این نقشه مساحت و ابعاد دقیق ملک حاصل میشود در نتیجه ارزیابی ملک به صورت اصولی توسط کارشناس انجام میشود و قیمت واقعی ملک معلوم میشود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما