تفکیک آپارتمان برای تعیین مساحت آپارتمان های کرج

تفکیک آپارتمان برای تعیین مساحت آپارتمان های کرج

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

گاهی ممکن است مالکی قبل از پایان ساخت و ساز آپارتمان خود بخواهد. تعدادی از واحدها را پیش فروش کند. در این صورت چون آپارتمان هنوز تکمیل نشده است. مساحت واحد ها به طور دقیق مشخص نمی باشد. این معامله مطمئن نخواهد بود. زیرا ممکن است پس از این که آپارتمان تکمیل شد. هنگام صدور سند تک برگ، خریدار متوجه شود. که مساحت درج شده در سند با مساحتی که آن را معامله کرده است متفاوت باشد. در این صورت اگر مساحت کمتر باشد خریدار دچار ضرر می شود.

روش انجام تفکیک آپارتمان

برای جلوگیری از ضرر و زیان در معامله به صورت پیش خرید،خریدار و فروشنده می توانند. با هم توافق کنند. که نقشه پیش تفکیک از ملک تهیه شود. تا مساحت دقیق ملک مشخص شود. معامله به صورت مطمئن انجام شود. برای انجام پیش تفکیک،خریدار و فروشنده می توانند. به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کنند. کارشناس برای انجام این کار با تجهیزات لازم نقشه برداری نقاط مشاعی آپارتمان را برداشت می کند. که از جمله آن راهرو ،ستون ها ،دیوار ها، آسانسور و… می باشد. و نقشه پیش تفکیک از واحد ها را تهیه می کند.

سپس نقشه را مهر و امضا می کند. در این صورت با انجام پیش تفکیک برای واحد هایی که پیش فروش می شوند. معامله با اطمینان انجام می شود. چون مساحت دقیق واحد ها در نقشه پیش تفکیک درج شده است. و هیچ کدام از دو طرفین معامله دچار ضرر و زیان نمی شوند. تفکیک آپارتمان پس از اینکه ساخت آن پایان یافت انجام می شود. مساحت دقیق هر واحد توسط کارشناس رسمی دادگستری مشخص می شود. کارشناس مساحت تمام واحد های آپارتمان را  اندازه گیری می کند. این نقشه را به اداره ثبت ارائه می دهد. تا برای تمام واحد ها سند تک برگ صادر شود.

روش انجام تفکیک آپارتمان

روش انجام تفکیک آپارتمان

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما