تفسیر عکس هوایی کشاورزی

تفسیر عکس هوایی کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دولت مالک اراضی ملی است و ممکن است برخی از اراضی را ملی تشخیص دهد. در نتیجه لازم است سابقه احیا در اراضی با انجام تفسیر عکس هوایی انجام شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی کشاورزی میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص با انجام تفسیر عکس هوایی در نتیجه اطلاعات لازم را از عکس هوایی به دست می آورد.

تفسیر و بررسی عکس هوایی کارشناس رسمی

اراضی ملی به زمینی گفته می شود که سابقه احیا در آن وجود ندارد. و اراضی شکل طبیعی خود را حفظ کرده است. ممکن است دولت اراضی برخی از اشخاص را ملی اعلام نماید. در نتیجه مالکین اراضی کشاورزی میتوانند به این رای اعتراض کنند. و در صورتی که بتوانند اثبات کنند. که در اراضیشان سابقه احیا وجود دارد. در نتیجه مشخص میشود اراضی ملی نمیباشد. و احیا شده است. در نتیجه برای بررسی سابقه احیا انجام تفسیر عکس هوایی ضروری میباشد.

برای انجام تفسیر عکس هوایی کشاورزی لازم است به یک فرد متخصص و با تجربه ای همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا عکس هوایی قدیمی را تهیه خواهد کرد. برای تهیه عکس هوایی به سازمان نقشه برداری و یا سازمان جغرافیا مراجعه می شود. این سازمان ها برداشت و حفظ و نگهداری عکس هوایی را از تمام کشور انجام می دهند.

کارشناس بعد از تهیه عکس هوایی در ادامه تفسیر عکس هوایی کشاورزی را انجام خواهد داد. وی با استفاده از استریوسکوپ تفسیر و بررسی عکس هوایی را انجام میدهد. تا در نتیجه اطلاعات لازم از عکس هوایی حاصل شود. در ادامه بعد از کسب اطلاعات از تفسیر عکس هوایی یک گزارش از عکس هوایی تهیه می شود. در ادامه این گزارش مهر و امضا شده معتبر می شود. و به عنوان مدرکی قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

تفسیر و بررسی عکس هوایی کارشناس رسمی

تفسیر و بررسی عکس هوایی کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما