تفسیر عکس های هوایی کشاورزی

تفسیر عکس های هوایی کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اراضی کشاورزی معمولا مرز های معلومی ندارند. و در صورت به هم ریختن حدود اربعه اراضی در نتیجه اختلافاتی به وجود می آید. به جهت حل این اختلافات لازم است تامین دلیلی تهیه گردد. که نشان دهنده حدود قدیمی ملک باشد. در نتیجه انجام تفسیر عکس هوایی ضروری می باشد.

تفسیر و بررسی عکس هوایی را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. این متخصص به جهت انجام تفسیر عکس های هوایی کشاورزی ابتدا عکس هوایی قدیمی را تهیه خواهد کرد. و در ادامه تفسی و بررسی عکس هوایی را انجام خواهد داد.

تفسیر عکس هوایی کارشناس رسمی

در صورتی که افراد بر سر حدود و مرز به مشکل بخورند و اختلافاتی بینشان به وجود بیاید. که معمولا این اختلافات بین مالکین اراضی کشاورزی که مجاور یکدیگر قرار دارند. و معمولا مرز مشخصی ندارند پیش می آید. در نتیجه برای حل اختلاف کار به دادگاه کشیده می شود. و در نتیجه باید مدارکی به دادگاه ملکی ارائه شود. که نشان دهنده حدود اربعه واقعی ملک باشد.

بنابراین انجام تفسیر عکس هوایی با توجه به عکس هوایی مربوط به گذشته ملک ضروری خواهد بود

در کشور ما عکس های هوایی و ماهواره ای توسط سازمان جغرافیا و سازمان نقشه برداری تهیه می شود و در نتیجه ابن عکس ها به صورت آرشیوی حفظ و نگهداری می شوند.

به جهت تهیه تامین دلیل برای حل اختلافات ملکی می بایست به فردی متخصص و با تجربه همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این کارشناس با تهیه عکس های هوایی مربوط به اراضی در سال های پیشین تفسیر عکس های هوایی را جهت مشخص شدن حدود اربعه آغاز می کند و از روش برجسته بینی استفاده خواهد کرد. سپس یک گزارش از نتیجه تفسیر تهیه و مهر و امضا می شود تا قابل ارائه به مراجع قضایی باشد.

تفسیر عکس هوایی کارشناس رسمی

تفسیر عکس هوایی کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما