تعیین مساحت واحد آپارتمان

تعیین مساحت واحد آپارتمان

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

با انجام عملیات تفکیک مساحت دقیق واحد آپارتمان تعیین می شود. در واقع برای اینکه معامله مطمئن باشد و خریدار و فروشنده دچار ضرر و زیان نشوند بهتر است قبل از انجام معامله مساحت دقیق واحد ها مشخص شود. برای اندازه گیری دقیق واحد ها خریدار و فروشنده به طور توافقی به یک کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی  مراجعه می کنند. تا کارشناس نقشه پیش تفکیک واحد پیش فروشی را تهیه کند.

تعیین مساحت واحد آپارتمان با انجام تفکیک

زمانی که واحدی از آپارتمانی که ساخت آن به پایان نرسیده است و به صورت پیش فروش باشد نقشه پیش تفکیک تهیه می شود. با تهیه نقشه پیش تفکیک مساحت دقیق واحد آپارتمان می شود. در واقع برای تعیین مساحت دقیق واحد آپارتمان جهت انجام معامله مطمئن باید نقشه پیش تفکیک از واحد تهیه شود.

کارشناس برای انجام پیش تفکیک مساحت واحد را به طور دقیق اندازه گیری و محاسبه می کند. در این صورت خریدار با مشخص بودن مساحت دقیق واحد با خیال راحت می تواند معامله را انجام دهد. در نهایت پس از ساخت آپارتمان بعد از انجام تفکیک واحد ها سند تک برگ برای واحد ها صادر می شود. چون خریدار قبل از معامله پیش تفکیک را انجام داده است.

زمانی که خریدار مساحت واحد را که در سند درج شده است با مساحتی که معامله با آن انجام شده است. را مقایسه کند متوجه می شود که این دو مساحت یکسان می باشد. در واقع خریدار دچار ضرر و زیان نشده است. پس اگر قصد پیش خرید واحدی را دارید اول از همه پیش تفکیک را برای انجام معامله مطمئن انجام دهید.برای تهیه نقشه پیش تفکیک حتما به یک شخص متخصص و با تجربه مثل کارشناسان رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کنید. با مراجعه به یک متخصص با تجربه مساحت واحد آپارتمان با دقت بالایی تهیه می شود.در نهایت با تهیه نقشه تفکیک واحد آپارتمان خریدار دچار ضرر و زیان نمی شود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما