تعرفه نقشه برداری زمین کشاورزی

تعرفه نقشه برداری زمین کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای انجام نقشه برداری زمین کشاورزی میبایست به یک فرد متخصص و دارای صلاحیت مراجعه نمود. تا در نتیجه نقشه تهیه شده با دقت بالا تهیه شود. و مورد پذیرش ادارات و سازمان ها قرار بگیرد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی میتواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید.

نقشه برداری یو تی ام

نقشه یو تی ام اراضی زراعی از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. برای انجام نقشه برداری زمین کشاورزی میتوان به یک فرد متخصص و با تجربه مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند به خوبی از عهده تهیه نقشه یو تی ام بر بیاید.

برای انجام نقشه برداری زمین کشاورزی از تجهیزات مخصوصی استفاده می شود. این متخصص از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد. و برداشت زمینی را از کنج ها و شکستگی ها انجام خواهد داد. و در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. اما ممکن است حدود اربعه اراضی بر روی زمین معلوم نباشد. در نتیجه به جهت معلوم نمودن این حدود بر روی زمین میبایست جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی از اسناد و مدارک ثبتی ملک استفاده می شود.

کارشناس رسمی داگستری صلاحیت انجام این عملیات را دارد. وی اسناد قدیمی ملک را گرد آوری خواهد کرد. سپس اسناد ثبتی را از بانک اطلاعات ثبتی منطقه استخراج خواهد کرد. در واقع کارشناس نقشه ثبتی ملک را از بانک اطلاعات ثبتی استخراج خواهد کرد و در نتیجه با جانمایی نقشه تهیه شده بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. با معلوم شدن این حدود بر روی زمین نقشه برداری زمین کشاورزی ممکن خواهد بود و در نتیجه نقشه یو تی ام تهیه شده از اراضی مهر و امضا شده معتبر می شود تا قابل ارائه به ادارات مختلف باشد.

نقشه برداری یو تی ام

نقشه برداری یو تی ام

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما