استعلام پلاک ثبتی ملک

استعلام پلاک ثبتی ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورت مفقود شدن سند ملک لازم است اقداماتی انجام شود. تا در نتیجه بتوان برای ملک سند رسمی اخذ نمود. بنابراین انجام استعلام پلاک ثبتی برای معلوم نمودن پلاک اصلی و فرعی ضروری خواهد بود. انجام استعلام  با دسترسی به بانک اطلاعات ثبتی منطقه ممکن است. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است. که میتواند این استعلام پلاک را انجام دهد.

انجام استعلام پلاک ثبتی

در صورتی که فردی به دلایل مختلف سند رسمی ملک خود را از دست داده باشد. در نتیجه لازم است اقداماتی انجام شود. تا بتوان برای ملک مجددا سند رسمی اخذ نمود. برای اخذ سند رسمی میبایست مدارکی را ارائه داد. و اطلاعاتی معلوم باشد. از جمله اطلاعاتی که لازم است معلوم باشد پلاک ثبتی ملک است. در نتیجه انجام استعلام پلاک ثبتی ملک ضروری خواهد بود.

به جهت انجام استعلام لازم است. به یک متخصصی مراجعه نمود. که به بانک اطلاعات ثبتی منطقه دسترسی دارد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان فرد متخصصی است. که به انجام استعلام پلاک ثبتی ملک توانا می باشد.

برای انجام استعلام پلاک ثبتی ملک ابتدا نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. تا در نتیجه موقعیت ملک آشکار شود. برای تهیه این نقشه ابتدا برداشت زمینی انجام می شود این متخصص از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و در نتیجه موقعیت و حدود ملک معلوم می شود بر طبق این اطلاعات استعلام گرفته می شود و نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود و پلاک ثبتی ملک معلوم می شود. در ادامه با ارائه مدارک به اداره ثبت اسناد سند رسمی برای ملک صادر می گردد.

انجام استعلام پلاک ثبتی

انجام استعلام پلاک ثبتی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما