استعلام عوارض شهرداری ملک

استعلام عوارض شهرداری ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

عوارض شهرداری به انواع عوارض نوسازی و عمران ، عوارض مدیریت پسماند، عوارض خودرو و.. می باشد. در واقع عوارض بهایی می باشد. که هر ارگانی در ازای خدماتی که ارائه می دهد از افراد دریافت می کند. انجام استعلام عوارض شهرداری ملک از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. و انجام آن را می توان به وی سپرد.

انجام استعلام شهرداری

بر اساس ماده 55 قانون شهرداری در سال 1334 وظایفی برای شهرداری ذکر شده است. از جمله ایجاد خیابان و کوچه، میدان، توسعه معابر و .. می باشد. در نتیجه شهرداری نیز مبلغی را به عنوان عوارض از شهروندان دریافت خواهد کرد. در واقع عوارض یکی از مهم ترین منابع شهرداری برای کسب در آمد می باشد.

از جمله مواقعی که انجام استعلام از عوارض شهرداری ملک ضروری میباشد. زمانی است که اشخاص قصد خرید ملک را داشته باشند. در واقع قبل از تنظیم سند لازم است. استعلام ملک از شهرداری گرفته شود. تا در نتیجه با انجام این استعلام مشخصات دقیق ملک و تخلفات ملک معلوم شود. در واقع لازم است عوارض شهرداری پرداخت شود. و ملک نباید دچار بدهی به شهرداری با شد.

انجام استعلام شهرداری و عوارض شهرداری ملک لازم است. به یک فرد با تجربه و قابل اعتماد مراجعه نمود. تا این استعلام به خوبی انجام شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند. این استعلام را به خوبی انجام دهد.

برای انجام این استعلام لازم است. برگه هایی از دفتر اسناد رسمی به شهرداری ارائه شود. در نتیجه با توجه به منطقه ملک در ادامه درخواست استعلام داده می شود. کارشناسان شهرداری بررسی پروانه ساخت را انجام می دهند. تا به تخلف احتمالی ملک پی ببرند. در ادامه مشخص می شود. عوارض شهرداری ملک پرداخت شده است. و یا پرداخت نشده است. در نتیجه لازم است. عوارض شهرداری پرداخت شود.

انجام استعلام شهرداری

انجام استعلام شهرداری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا کنون امتیازی ثت نشده است. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما